Z.Alp GÜLAN

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı
close

Z.Alp GÜLAN

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı

Naci AĞBAL

T.C. Maliye Bakanı
close

Naci AĞBAL

T.C. Maliye Bakanı

Ali Y. KOÇ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili - Koç Holding
close

Ali Y. KOÇ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili - Koç Holding

Ali Fuat ERBİL

Genel Müdür – Garanti Bankası
close

Ali Fuat ERBİL

Genel Müdür – Garanti Bankası

Ali Fuat Erbil, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilkent Üniversitesi İş İdaresi Yüksek Lisans (MBA) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Bankacılık ve Finans doktora programları mezunudur. Çeşitli özel sektör kuruluşları ve bankalarda yönetici olarak çalıştıktan sonra, 1997 yılında Garanti Bankası’na Şubesiz Bankacılık/Dijital Dağıtım Kanalları Birim Müdürü olarak katılmıştır. 30 Nisan 1999 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Erbil, GMY olarak Bireysel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, Yatırım Bankacılığı, Finansal Kurumlar ve İnsan Kaynakları gibi pek çok alandan sorumlu olarak çalışmıştır. Erbil, 2 Eylül 2015 tarihinden itibaren Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir ve Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Faktoring A.Ş., Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Bilişim Teknolojisi ve Tic. T.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bu sorumluluklarına ek olarak, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de üstlenen Erbil’in, bankacılık ve işletmecilik dallarında tecrübesi 24 yıldır.

Doç. Dr. Leonardo BUZZAVO

Ca’Foscari Venedik Üniversitesi
close

Doç. Dr. Leonardo BUZZAVO

Ca’Foscari Venedik Üniversitesi

 

Ekonomi ve işletme dalında doktorası bulunan Leonardo Buzzavo, Ca’Foscari Venedik Üniversitesi(Venedik, İtalya) İşletme Fakültesi’nde girişimcilik ve strateji dersleri vermektedir. Aynı zamanda Ca’Foscari Venedik Üniversitesi ve Digital Accademia tarafından sunulan Dijital Ekonomi ve Girişimcilik master programında direktörlük yapmaktadır.

Otomotiv sektöründe 2 yıldan fazla pazarlama ve dağıtım stratejileri üzerine yoğunlaşmış; altı kıtada 20’nin üzerinde ülkede 200’den fazla konferans ve seminerlere konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Quintegia (http://www.quintegia.it) adlıotomotiv sektörü üzerine araştırma yürüten ve eğitim veren bir şirketin kurucu ortağı ve başkanlığını sürdürmektedir.

Otomotiv Bayi Günü ve Otomotiv Dağıtım Zincirleri için şirketlerin bir arada olduğu, Avrupa’nın önde gelen fuarında program koordinatörlüğü yapmaktadır.

Audea tarafından sunulan, Bayi Yönetimi Direktörlüğünü yaptığı bayi odaklı eğitim programında üst üste 10. baskısına ulaşmıştır. (http://www.audea.it)

1994 yılından bu yana dahil olduğu Uluslararası Otomotiv Distribütörlüğü Programında Direktörlük yapmaktadır.

Araç dağıtımının tüm yönlerini içine aldığı araştırmalar yapmaya devam etmektedir. (http://www.icdp.net)

Charles MILLS

Başkan Yardımcısı – J.D. Power
close

Charles MILLS

Başkan Yardımcısı – J.D. Power

 

Charles Mills, J.D. Power’da Global Perakende Deneyiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı. Şirketin global pazarlarındaki perakende deneyimi faaliyetlerine liderlik etmek veya bunları desteklemekten sorumlu. Bu faaliyetler arasında J.D. Power’ın Müşteriyle Uyumlu Perakende Mükemmeliyeti (Customer-Aligned Retail Excellence - CARE) iyileştirme yönteminin uygulanması ve sürekli yenilenmesi de var. Şirketin, Müşterinin Sesi verilerinin yanı sıra diğer işlemsel ve operasyonel bilgilere dayanan CARE, kurumlara, belli müşteri deneyimi hedeflerine ulaşmaları için kapsamlı bir yaklaşım sunan genel bir çerçeve.

Sn. Mills J.D. Power’a 1992’de katıldı. Şirketteki 20 yıllık çalışmaları boyunca Avrupa Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Avrupa Danışmanlık Operasyonları Yönetici Direktörlüğü ve şirketin e-İş Strateji Grubu Direktörlüğü dahil olmak üzere birçok yönetici pozisyonunda bulundu. Ondan önce Nissan Motors, A.B.D.’de çalıştı.

2008’de The McGraw-Hill Companies’den Kurumsal Başarı Ödülü alan Sn. Mills, 2011’de de Uluslararası En İyi Bayiler Forumu’nda en çok beğenilen konuşmacıydı.

Sn. Mills gazetecilik lisans diplomasını Northridge’deki California State University’den almış, İşletme Master’ını Pepperdine University’de tamamlamıştır. Amerikan Deniz Piyadesi İhtiyat Teşkilatı’nda asker olarak görev yapmıştır.

Mike SMITH

Yönetim Kurulu Başkanı – Centro Consulting
close

Mike SMITH

Yönetim Kurulu Başkanı – Centro Consulting

2009 Centro Consulting’i kurdu

2004 – 2009 Portekiz, Rusya ve Finlandiya’da BMW BPS. Orta ve Doğu Avrupa’da General Motors için İkinci El Araç Geliştirme

2000 – 2004 İkinci El Araç Geliştirme, Jaguar, İngiltere

1993 – 2000 İngiltere’de Bayi Genel Müdürü

1989-2000 İngiltere’de bayilerde Satış Direktörü ve Satış Müdürü

Emre ÖZPEYNİRCİ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - OGD
close

Emre ÖZPEYNİRCİ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - OGD

Özel Ortadoğu Koleji ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü mezunu olan Emre Özpeynirci, 23 yıldır Hürriyet ailesinin bir üyesi. Şu anda Hürriyet Gazetesi’nin Ekonomi Müdür Yardımcısı olan Emre Özpeynirci aynı zamanda 14 yıldır Hürriyet gazetesinin otomotiv editörü, Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin yayın koordinatörü ve 2 yıldır Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı… 2001 yılında Reuters tarafından Türkiye’de gelecek vadeden ekonomi gazetecisi olarak seçilen ve İngiltere’de ekonomi gazeteciliği üzerine eğitim ve sertifika alan Emre Özpeynirci evli ve bir çocuk babası…

Ali Haydar BOZKURT

CEO - Toyota Türkiye
close

Ali Haydar BOZKURT

CEO - Toyota Türkiye

1967 doğumlu olan Ali Haydar Bozkurt, ilk, orta ve yüksek öğrenimini Adana'da tamamladı,1991 yılında Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu.
Bozkurt, profesyonel çalışma hayatına 1996 yılında demir-çelik sektöründe başladı. Kariyerinin devamında Opel Türkiye'de farklı bölgelerde Bölge Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Türkiye Filo ve Özel Satışlar Müdürlüğü görevine getirilen Bozkurt,  daha sonra yine Opel Türkiye bünyesinde İş Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdürdü.
Bozkurt,  2003 senesinde ALJ Grup'a transfer oldu ve Daihatsu Türkiye’nin Genel Müdürü olarak atandı.  2006 senesinde, Daihatsu Türkiye Genel Müdürlüğü görevine ilave olarak ALJ Grup’unun Avrupa Direktörlüğünü üstlendi.
ALJ Grup'un 2009 senesinde Toyotasa'daki Sabancı hisselerini satın almasını müteakip, yeni yapılanma çerçevesinde kurulan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’ye CEO ve ardından Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.
ALJ’nin 2012’de Türkiye’de holdingleşme kararı almasından sonra ALJ Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlendi.

Berk ÇAĞDAŞ

CEO - Genel Müdür – Renault MAİS
close

Berk ÇAĞDAŞ

CEO - Genel Müdür – Renault MAİS

1967 yılında İstanbulda doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Endüstri ve İşletme Mühendisi olarak mezun oldu. Lisans Üstü ve Doktora çalışmalarını sırasıyla; İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Chicago Üniversitesi Booth School of Business (ABD) ve Harvard Business School (ABD)’de tamamlayan Dr.Berk ÇAĞDAŞ, Kurumsal Finansman, Hazine Yönetimi, Stratejik Risk Yönetimi, Otomotiv Sektörü ve bunlara bağlı yan alanlarda uzmandır. Körfezbank’ta Bölüm Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcısı, Doğuş Otomotiv’de Genel Müdür ev CFO görevlerinde bulunan Dr.Berk ÇAĞDAŞ, 2016 Eylül ayında Oyak Grubuna bağlı, Renault MAİS A.Ş.’ne Genel Müdür ve CEO olarak transfer oldu ve halen bu görevi yürütmektedir.

Bora KOÇAK

Genel Müdür - Çelik Motor
close

Bora KOÇAK

Genel Müdür - Çelik Motor

1969 yılında Ankara’da doğmuştur. 1985 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni, 1989 yılında Deniz Harp Okulu Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. 2007 yılında da Harvard Business School’da İleri Yönetim Programı’nı bitirmiştir. Kariyerine 1989 - 1996 tarihleri arasında Deniz Kuvvetleri’nde başlamış olup, Teknik Yönetim Pozisyonlarında,Teknik Subay Şefi olarak görev yapmıştır. 1996 – 1999 tarihleri arasında  Çelik Motor Tic.A.Ş.’de sırasıyla Eğitim Şefi , Satış Sonrası Hizmetler  Şefi  ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olarak ;  1999 – 2001 tarihleri arasında Çelik Motor Tic.A.Ş.’de Kia Ürün Müdürü olarak; 2001 – 2005 tarihleri arasında da Kia-Honda-Lada Ürün Direktörü olarak görev yapmıştır.
Temmuz  2005 – 2008 tarihleri arasında Citroen Baylas Otomotiv A.Ş.’de Genel Müdür olarak; 2008 - 2010 tarihleri arasında da Mazda Motor Europe(Türkiye) Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.
2010 Mart – 2016 Temmuz tarihleri arasında Anadolu Grubu Kia Çelik Motor Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 Ağustos ayı itibariyle de Anadolu Grubu Otomotiv Grubu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
Aynı zamanda  Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, MESS Yönetim Kurulu Üyesi ve TİSK Denetleme Kurulu Üyesidir.

Onur ERBAY

Genel Müdür – Hopi
close

Onur ERBAY

Genel Müdür – Hopi

ODTÜ Makina Mühendisliği’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik & Teknoloji Yönetimi Master’ı yaptı. Ayrıca Onur’un Pennsylvania – Wharton Business School’dan MBA derecesi bulunuyor.
İş hayatına Arçelik-LG’de Takım Mühendis olarak başlayan Onur, daha sonra sırasıyla Otokar’da takım lideri, Ontex’te Üretim Sistemleri Müdürü olarak çalıştı. McKinsey’in Chicago ofisinde 3 sene danışmanlık yaptıktan sonra , Rocket Internet ile Türkiye’ye döndü. Evimister.com’un kurucu Genel Müdürlüğü’nü yaptı. Rocket’ın Türkiye’den çıkması ile  ABD’ye dönerek  eBay’de çalışmaya başlamıştı. Şu an Hopi’de Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

E-Bülten listemize üye olmak için lütfen tıklayınız.
Yukarı