Murat ŞAHSUVAROĞLU

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı
close

Murat ŞAHSUVAROĞLU

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı

Nihat ZEYBEKCİ

T.C. Ekonomi Bakanı
close

Nihat ZEYBEKCİ

T.C. Ekonomi Bakanı

Sebastian Fuchs

Cox Automotive Avrupa Kıdemli Satış ve Pazarlama Direktörü
close

Sebastian Fuchs

Cox Automotive Avrupa Kıdemli Satış ve Pazarlama Direktörü

Sebastian Fuchs, 1979'da Almanya'da doğdu. Fuchs, kariyerini ağırlıklı olarak otomotiv endüstrisinde satış, filo, pazarlama ve yeniden pazarlama alanında geçirdi.
Almanya’da Jaguar ve Land Rover markaları için “Birinci Sınıf Kalite” kullanılmış araç programının başlatılmasında ve uygulanmasında görevli olduğu sırada Hyundai’den aldığı teklif ile Avrupa genelinde 28 pazarda, Filo ve Yeniden Pazarlama Müdürü görevi ile filo satışlarından ve distribütörlerler ile iştiraklerden sorumlu olarak atanmasıyla çok kültürlü bir deneyim elde etti.
Europcar Uluslararası Filo Yeniden Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı sırada, Fuchs, yılda 20.000'den fazla araçtan ve Europcar’ın Avrupa ve Avustralya  ülkelerindeki yeniden pazarlama faaliyetleri için yönlendirme stratejisi, operasyonları ve pazarlaması konularından sorumlu oldu.
Son konumunda, Volvo Car Corporation'ın kullanılmış araba faaliyetleri görevini üstlendi. Sorumlulukları arasında Volvo Selekt Markası ve ilgili faaliyetler, yeniden yazarlama ve Volvo Car Corporation'ın küresel düzeyde stratejik gelişimi ve RV Yönetimi vardı.
Şu anki görevinde Fuchs, Avrupa'da RMS Otomotiv için Satış ve Pazarlama'ya yönetiyor. RMS Otomotiv, Cox Otomotiv Markalarının bir parçası olmak ile birlikte kendine hedef olarak envanter yönetimi ve çevrimiçi B2B satışları alanında, OEM'ler, Kiralama ve Finansal Kiralama şirketleri için Avrupa’nın seçilmiş tedarikçisi haline gelmeyi koymuştur.

 

Ufuk TARHAN

Fütürist
close

Ufuk TARHAN

Fütürist

Fütürist, Ekonomist Ufuk Tarhan, ODTÜ Ekonomi Mezunudur. 1982-2005 arasında çoğunluğu teknoloji olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2006 da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni, 2011’de M-GEN Dijital Ajansı kurmuştur. 2002 Yılı-Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülünün sahibi olan Tarhan; 2009-2012 yıllarında Fütüristler Derneği Başkanlığı yapmıştır. 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörüdür.  Halen Türkiye’nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısıdır. Gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri, dijital iş stratejileri tasarlar ve uygular, İş Avatarlığı yapar. Blogger, Harvard Business Review Turkiye, Platin Dergisi, Hürriyet Eğitim, Yenibiris.com, Martı Dijital Dergisi yazarıdır. Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesinde (tek Türk olarak) yer alan Tarhan, 30 “Social Influencer” ve  Twitter’da mutlaka takip edilmesi gereken 25 Türk arasında gösterilmektedir. ODTÜ'de ve çeşitli Üniversitelerde Future Studies dersleri verir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” master’ı yapmaktadır.  World Future Society, Association of Professional Futurists, Kagider Yönetim Kurulu Üyesi, The Futurist Türkiye Dergisinin yayın haklarını Türkiye’ye getiren kişidir. Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü Kazanan (2017) “T-İnsan” kitaplarının yazarıdır.

 

Zafer TERZİOĞLU

Borusan Manheim – Genel Müdür
close

Zafer TERZİOĞLU

Borusan Manheim – Genel Müdür

H. Zafer Terzioğlu, iş yaşamına 1996 yılında Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş.’de Satış Temsilcisi olarak başlamış, sonrasında 2000 yılında Satış Müdürü olarak görevine devam etmiştir. 2003 yılında tüm markalardan sorumlu Satış Şefi olarak Borusan Oto İstinye’de Borusan Otomotiv Grubu ailesine katılmıştır. 2005-2008 yılları arasında BMW-MINI Satış Birim Yöneticisi görevini, 2008-2012 yılları arasında Borusan Oto İstinye Şubesi BMW Satış Müdürü görevini üstlenmiştir.  Ocak 2012'den bu yana Borusan Manheim Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan H. Zafer Terzioğlu, TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur.

Sezgin GÜRSU

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü
close

Sezgin GÜRSU

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü

1966 yılında İstanbul’da doğan Sezgin Gürsu, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliğini bitirmiş, yüksek lisansını ise yine kendi alanında Miami Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

1991 yılında Koç Holding ile atıldığı özel sektördeki çalışma hayatında, Mobil Oil Türk A.Ş. ve Exxon Mobil Türkiye’de geçirdiği toplamdaki 14 senenin ardından 2006 yılında Madeni Yağlardan sorumlu Satış Müdürü olarak Petrol Ofisi’ne geçiş yapmıştır.

2009 yılından itibaren Madeni Yağlardan sorumlu direktör olarak görevine devam ederken 2012 yılında ticari satışların da kendisine bağlanması ile toplamda 5 milyar dolarlık bir piyasa hacmine kavuşan ekibin yönetimini gerçekleştirmiştir.

2016 yılı Şubat ayından itibaren Petrol Ofisi Perakende Satışlar Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Yeşim Pınar KİTAPÇI

Koç Finansman A.Ş. – Genel Müdür
close

Yeşim Pınar KİTAPÇI

Koç Finansman A.Ş. – Genel Müdür

Yeşim Pınar KİTAPÇI, profesyonel iş deneyimine 1992 yılında Tofaş’ta başladı. Otomotiv sektöründe başladığı kariyerine, 1995 yılından itibaren finans sektöründe Koç Finansman A.Ş.’de devam etti. Çeşitli pozisyonlarda görev aldığı Koçfinans’ta son olarak Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı sorumluluğunu üstlendi. 2010 yılında Koç Fiat Kredi Finansman A.Ş.‘ye Genel Müdür olarak atandı. Ocak 2013 tarihinden itibaren Türkiye’de tüketici finansmanı sektörünün öncü şirketi olan Koç Finansman A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Kitapçı aynı zamanda Banka dışı finansal kuruluşları çatısı altında toplayan Finansal Kurumlar Birliği’nin Yönetim Kurulu üyesidir. Lisans derecesini 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden alan Yeşim Pınar KİTAPÇI, 2016 yılında Harvard Business School’da Advanced Management Program eğitimini tamamladı. Türkiye’de ekonomiyi yönlendiren kurumların en üst karar mercilerinde daha fazla kadın olabilmesi için başlatılmış bir inisiyatif olan Yönetim Kurulunda Kadın Programına katılmıştır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Yeşim Pınar Kitapçı Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Jared Hamilton

DrivingSales – Kurucu ve CEO
close

Jared Hamilton

DrivingSales – Kurucu ve CEO

Jared Hamilton ödüllü bir girişimci ve aynı zamanda konusunda teknoloji odaklı kanaat önderidir. Kendisi dünya genelindeki etkinliklerde büyük topluluklara sosyal teknolojiler, dijital dünyada iş idaresi ve web teknolojilerinin geleceği konularında konuşmalar yapmaktadır.

Jared Hamilton DrivingSales şirketinin hem kurucusu ve hem de CEO’su olarak kendisini hem bir otomotiv perakendecisi hem de teknoloji delisi olarak tanımlamaktadır. Kendisi Silikon Vadisinde bulunan babasına ait otomobil bayisinde çalışarak büyümüştür. Aynı zamanda NADA Dealer Candidate Academy, NADA Advanced Education Program at Babson College’da eğitim görmüş, Northwood Üniversitesi’nde de Otomotiv Pazarlama ve İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 10 yılın üzerinde otomotiv perakendeciliği tecrübesine ek olarak ödül kazanmış girişimci fikirleri ile öne çıkmıştır.

Jared Hamilton özellikle uluslararası konuşmacı olarak görev alırken, toplulukları Internet’in sağladığı fırsatlar, nasıl yatırım yapmalı ve teknolojiyi otomotiv perakendeciliğinde nasıl kullanmalı gibi konularda önemli fikirler ile rol almaktadır.

Hakan ÖZENEN

Haber Türk – Otomotiv Editörü
close

Hakan ÖZENEN

Haber Türk – Otomotiv Editörü

1964 yılında Manisa’da dünyaya geldi. İlkokulu Manisa’da ortaokulu Münih’te okudu. 1981 yılında Manisa Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı bölümüne girdi. 1985 yılında Dünya Gazetesi’nde ekonomi gazetecisi olarak çalışmaya başladı. 1987 yılında Günaydın Grubu’nun ekonomi gazetesi Ekonomik Bülten’e geçti. 1989 yılı sonunda Sabah Grubu’nda yayınlanan haftalık ekonomi gazetesi Barometre’nin kurucu ekibi içinde yer aldı ve Borsa Servisi şefi oldu. 1991 yılında Sabah Grubu’nda Türkiye’nin ilk haftalık otomobil dergisinin yazı işleri müdürlüğüne getirildi. 1992 yılında Hürriyet Grubu bünyesinde yayınlanmaya başlanan, Alman Auto Bild lisanslı Auto SHOW dergisinin Yayın Yönetmeni olarak göreve başladı. Bu grupta 1998 yılından sonra Auto SHOW dergisiyle birlikte, Hey Girl, Blue Jean, Elele ve Form Sante dergilerinin yayın direktörlüğünü yürüttü. Aynı yıl bir başka Alman Otomobil Dergisi Auto Motor und Sport dergisini de, lisansını alarak Hürriyet Dergi Grubu bünyesinde yayınladı.

2003 yılında kendi yayın şirketini kurarak önce Auto Katalog’u, bir yıl sonra da haftalık Auto Start dergilerini yayınladı. 2005 yılında tekrar Hürriyet Dergi Grubu’na döndü ve Auto SHOW dergisinin yanında o dönemde kurup yayınladığı Yacht Türkiye dergisinin yayın direktörü oldu.

Halen, 2009 yılında geçtiği ve kurucu ekibi arasında yer aldığı Habertürk Gazetesi ekonomi servisinde Otomotiv Editörlüğü görevini yürütüyor.

Dr.Berk ÇAĞDAŞ

Renault MAİS – CEO - Genel Müdür
close

Dr.Berk ÇAĞDAŞ

Renault MAİS – CEO - Genel Müdür

1967 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Endüstri ve İşletme Mühendisi olarak mezun oldu. Lisans Üstü ve Doktora çalışmalarını sırasıyla; İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Chicago Üniversitesi Booth School of Business (ABD) ve Harvard Business School (ABD)’de tamamlayan Dr. Berk ÇAĞDAŞ, Kurumsal Finansman, Hazine Yönetimi, Stratejik Risk Yönetimi, Otomotiv Sektörü ve bunlara bağlı yan alanlarda uzmandır. Körfezbank’ta Bölüm Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcısı, Doğuş Otomotiv’de Genel Müdür ve CFO görevlerinde bulunan Dr.Berk ÇAĞDAŞ, 2016 Eylül ayında Oyak Grubuna bağlı, Renault MAİS A.Ş.’ne Genel Müdür ve CEO olarak transfer oldu ve halen bu görevi yürütmektedir.

Cengiz EROLDU

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. - CEO
close

Cengiz EROLDU

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. - CEO

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden 1988 yılında mezun olan Cengiz Eroldu, 1993-1995 yılları arasında İtalya'da LUISS Üniversitesi'nde MBA programını tamamlamıştır. Eroldu, iş yaşamına 1989 yılında Koç Holding'de Denetim Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Tofaş'a Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdür Yardımcısı olarak atanan Eroldu, 2001-2008 yılları arasında Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdürlüğü, Bütçe ve Kontrol Müdürlüğü ve 2008-2015 arasında da Mali Direktörlük görevlerini yerine getirmiştir. Eroldu, Ocak 2015'te Tofaş Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak atanmıştır.

Haydar YENİGÜN

Ford Otosan – Genel Müdür
close

Haydar YENİGÜN

Ford Otosan – Genel Müdür

Ford Otosan Genel Müdürü Sn.Haydar Yenigün, 1964 yılında İstanbul’da doğdu.
Yıldız Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu.
Aynı yıl Ford Otosan’da çalışmaya başladı.

Ford Otosan kariyeri boyunca;
Üretim Metod Mühendisi ve Proje Mühendisi, Üretim Müdürlüğü görevleri yaptı.
1998 yılından itibaren Kocaeli fabrikası projesinde çalışmaya başladı.
2007 yılında, Ford Otosan Kocaeli Fabrika Müdürü – Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı.
Son olarak 2012 yılının Şubat ayında Ford Otosan Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi  olarak atandı.

Evli ve bir erkek çocuk babasıdır. OSD (Otomotiv Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı, KSO (Kocaeli Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Üyesi, TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) Üyesi, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türkiye ABD İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı ve YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir.

E-Bülten listemize üye olmak için lütfen tıklayınız.
Yukarı