OYDER KİMDİR?

OYDER-Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği, Türkiye’de Otomotiv Sektörünün tüketici ile temasını sağlayan tüm Otomotiv Yetkili Satıcılarını temsil eden tek sivil toplum kuruluşudur.

Ülke ekonomisinin bu öncü sektörünün dört halkasından biri olan OYDER-Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği, 978 noktada 47 markanın temsiliyetini gerçekleştirmektedir.

OYDER ’in temsil ettiği Otomotiv Yetkili Satıcıları yeni araç satışı, kullanılmış araç satışı, tüm servis ve yedek parça hizmetleri, araç boya koruma ve tuning hizmetleri ile her türlü sigorta satışlarını tek bir çatı altında gerçekleştirerek Müşteri Memnuniyetini de en üst seviyede sağlamaktadırlar.

Bir Türkiye Mozaiği olan bu temsiliyet, ülkemizin tüm illerinde ve büyük ilçelerinde plaza yapıları ile hizmet vermektedirler. Bu örgütlenme;

5 milyon m2’ye yayılmış, 

15 milyar TL’lik yatırımlar gerçekleştirilmiş,

10 milyar TL
özsermaye / kredibilite ile devam etmektedir. 

70 bin
çalışanın direk istihdam edildiği bu yapıda bileşenleri ile beraber 150 bin kişiye iş imkanı sağlanmaktadır.

29 yıldır faaliyetlerini aralıksız sürdüren OYDER, tüm otomotiv sektörü paydaşlarının gelişen dünyaya uyum sağlaması ve değişen mevzuatlara vâkıf olunması amacıyla toplantı, panel, konferans, kongre ve eğitimler organize etmektedir.

Otomotiv Yetkili Satıcılarının hükümet, devlet ve bürokrasi ile ilişkilerinde aracı rolü üstlenen ve bu sebeple sektörel ilişkilerini en üst düzeyde kuran OYDER, otomotiv sektöründeki her değişiklik ve yenilikte de Yetkili Satıcılar adına görüş/yorum bildirmektedir.

2005 yılında CECRA’ya (Avrupa Federasyonu Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği) gözlemci üye olan OYDER, Türkiye’nin AB üyeliği konusunda çalışmalar yapmakta ve AB’de Türkiye Otomotiv yetkili Satıcılarını temsil etmeye devam etmektedir.

Gücünü temsil ettiği Yetkili Satıcıların çeşitliliğinden ve sektörel ağırlığından alan OYDER, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Otomotiv Kongreleri” ile sektöre ışık tutmakta ve sektörün geleceğini planlamaya çalışmaktadır.

Ayrıca, düzenlediği bölge toplantıları ile, sektörel dergi yayınları ile, mesleki ve akademik kitaplar yazarak, eğitimler düzenleyerek meslektaşlarına faydalar sağlayan OYDER, sağlamış olduğu katma değer ile gerçek bir sosyal sorumluluk örneği yaratmaktadır.

E-Bülten listemize üye olmak için lütfen tıklayınız.
Yukarı